فریلنسر و فریلنسینگ (free lancer & free lancing)

تعریف: کار کارمزدی یا فریلنسینگ یا کار حق زحمه ای گونه ای قرارداد کاری می‌باشد که بر پایه ی آن فردی به فرد یا شرکتی دیگر تعهد انجام کار یا پروژه ای را در زمان مشخص و با مبلغ مشخص  می دهد. اساسا این کار تک نفر یا به نمایندگی‌ از گروهی است که در زمینه های مختلف از جمله موسیقی ، طراحی گرافیک، نویسندگی ،ترجمه،طراحی معماری،مشاور،طراحی سایت،عکاسی و …. می‌باشد و در این شاخه ها می‌تواند بصورت قراردادی یا موافقت  شفاهی‌ انجام شود.

تاریخچه

اصطلاح فرلنسر اولین بار در قرن ۱۸ میلادی توسط یک رمان نویس به نام سر والتر اسکات در رومانی به نام ایوانهو به کار برده میشود و به سرباز‌هایی‌ گفته میشد که در جنگهای قرن وسطای به صورت مزدور و بدون تعهد به اربابی خاص در قبال پول برای جبهه می جنگیدند که بعدها معنی‌ دیگری بخود گرفت و امروزه به فردی گفت میشود که با گرفتن دستمزد مشخص بابت انجام پروژه آن کار را در زمان مشخصی‌ انجام میدهد.

 

درباره فریلنسینگ

کار فریلنسر نقطه مقابل کارمندی می‌باشدکه البته هر کدام موافقان و مخالفان خود را دارند. فرلنسر کسی‌ است که آزادی را مقابل امنیت(امنیت شغلی‌ و درآمد ثابت) انتخاب کرده است.دلیل اینکه اکثرا افراد ترجیح  می دهند که شغلی‌ ثابت داشته باشند نظام آموزشی‌ و همچنین باورهای دیرینه فرهنگی‌ می‌باشد. سیستم آموزشی‌ اکثر کشورها ترجیح به تربیت کارمند دارند تا کارفرما .در واقع انقلاب صنعتی که طی آن  دول مدرن برای اداره کشور،مردم را به کارگر و یا کارمند شدن تشویق و ترغیب کردند، پایه گذار این تفکر اشتباه در میان مردم گردید.اما امروزه با توجه به سرعت زیاد پیشرفت علم و تکنولوژی و تغییرسریع در تعریف بسیاری از اصول و قواعد بنیادی ‌ به نظر می‌رسد این شیوه ی آموزش و اشتغال کاربرد خود را از دست داده باشد و در واقع گفت فرلنسینگ این زمینه را ایجاد می‌کند که فرد در مدتی‌ مشخص بتواند در آینده  شرکت و کارمندان خود را داشته باشد به طوری هر کارمند برای خود کارفرما و صاحب برند خود باشد.

 

چگونگی‌ شروع کار فریلنسینگ

۱.داشتن یک یا چند  تخصص و مهارت برای انجام خدمات

۲.تهیه رزومه

۳.معرفی خود وکار خود در بازار و بازاریابی :که این کار را می تواند در شبکه‌های اجتماعی مانند: تلگرم ، اینستاگرم ، لینکدین و …. . همچنین سایت‌هایی‌ هستن که این کار را برای فرد تسهیل و زمینه را برای معرفی‌ شخص آماده کرده ا‌ند که  مبادرت به برون سپاری کارها در ازای درصدی از کار می کنند.نمونه های این سایتها فیور(fiver) فریلنسر و نمونه ی ایرانی آن‌ آرشه پلاس می‌باشد.

۴. هر شخص فریلنسر نیاز به شماره موبایلی ثابت، کارت ویزیت و همچنین آدرس ایمیل‌ معتبر دارد.

 

مزیت ها

۱.از مزایای انجام کار فریلنسینگ انتخاب آزادانه ی کار ،پروژه  و کارفرما ، مکان ، و زمان پروژه و در یک تعریف کلی‌ انتخاب آزادی در مقابل امنیت است. کار فریلنسینگ مناسب افرادی است که خواهان آزادی هستند ،شما در صورت داشتن امنیت (حقوق ثابت) معمولا آزادی خود را ازدست می دهید، اما با داشتن آزادی و موفق بودن در آن میتوانید امنیت را هم بدست آورید.

۲.کار فرلنسینگ میتواند در کنار شغل اول به عنوان شغل دوم هم قرار گیرد.

۳. باید توجه داشت پایین آوردن قیمت بازار که از طریق فریلنسینگ صورت می پذیرد باعث درآمد کمتر نمی‌شود،وقتی‌ با قیمتهای کمتر کارهای بیشتری انجام شود ، با در نظر گرفتن کل پروژه ها در بازه زمانی‌ مشخص سود فرد بیشتر هم می شود و همچنین شبکه مشتریان آن فرد نیز گسترده تر میشود.همچنین کارفرمایان با توجه به این مهم تمایل بیشتری نسبت به برونسپاری پروژه ی خود می یابند.

۴. از طریق فریلنسینگ بازار کار، رقابتی تر شده و کیفیت کارها بالا تر می رود.

۵.از دیگر نکات مثبت این روش کار ،کم هزینه بودن و حتی بدون هزینه بودن شروع اولیه‌ این کار می باشد.برای مثال بدون نیاز به شرکت و دفترو هزینه ثبتی و ….

 

دلایل انتخاب فریلنسینگ

۱. آزادی و انعطاف بیشتر در زمان بندی کار و زندگی شخصی

۲.خویش کارفرمایی

۳.در آمد  بیشتر بر اساس میزان زمان کار

۴.اشتغال در راستای رشته تحصیلی و علاقه افراد

۵.عدم نیاز به سابقه کار  و برنامه ریزی قبلی برای شروع

۶.نبود تهدید اخراج یا بی کاری برای فریلنسر

 

دلایل رضایت فریلنسرها

۱.عدم علاقه به کارمندی تمام وقت و قوانین و قواعد محدود کننده آن

۲.وقت آزاد بیشتر و انتخابی

۳.احساس امنیت و رضایت روانی بیشتر

 

چالش های بازار

۱.کلاهبرداری های اینترنتی و مجازی

۲.رکود بازار

۳.بازاریابی و جلب اعتماد مشتریان برای سفارش کار

۴.عدم پرداخت به موقع دستمزد

۵.مسئولیت کار و کارفرما به عهده شخص فریلنسر

نظر